X


ULAŞILABİLİR RÜYALAR, MODERN, TASARIM... BASHAR DESIGN'NIN KEYİFLİ HİKAYESİ...

image banner

Markanı 5 kelimeyle tanımla desek...?
Ulaşılabilir rüyalar, modern, tasarım

Markanı oluşturma sürecinde en zorlandığın şey neydi?
Bashar Design oldukça yeni bir marka olup son derece hızlı bir şekilde ilerledi diyebilirim. İlk baslarda küçük bir endişeydi sanırım hissettiğim. Ancak şu an geriye baktığımda çok yersiz bir endişeymiş aslında. Bu kadar rekabetin ve yüzlerce markanın olduğu bir dünyaya adım atmak bahsettiğim. Ben sonuna kadar inandım ve sonucunu da hızlı aldım. Tüm yeni girişimcilere de tavsiyem endişe ve korkuları bir kenara bırakıp inandıkları şeyin arkalarından koşmaları.
Nasıl bir evde büyüdün?
Tek çocuk olmanın avantajını yaşadığım bir evde büyüdüm. Ailem tüm imkânlarını benim için tereddütsüz kullandılar. Gerek eğitimim gerekse aile bağlarım beni hep güçlü kıldı diyebilirim. Her zaman inandığım şeylerin arkasında bana destek olduklarını bilmek büyük bir ayrıcalık ve mutluluk benim için.
Bu sektörde olmaya karar verme sürecinden bahseder misin?
Üniversiteyi Avusturya’da okudum. Aslında mesleğim Makine Endüstri Mühendisliği. Bashar Design markamı kurana kadar bu alanda birçok farklı iş kollarında üst düzey yönetici olarak ve iş sahibi olarak çalıştım. Eşimin tasarım markası Fishy Knitting için açtığımız showroom sonrası hep hayalini kurduğum tasarım koltukların Almanya’daki üreticisi bana ulaştı. Yıllarca beğeniyle takip ettiğiniz bir şeyi bu kalitede ve uygun fiyatla kullanıcıya ulaştırabiliyor olmak beni çok heyecanlandırdı. Hiç düşünmeden bu işe girdim.

Neyle hatırlanmak istersin?
Dokunabildiğimiz ve ulaşabildiğimiz hayatlarda keyifli bir tebessüm bırakabiliyorsak bu benim için en güzeli…

Pazarlama stratejilerin tasarımlarını etkiliyor mu?
Zamansız tasarımlar bizim ürünlerimiz. Dolayısıyla hiçbir zaman bıkmadığımız evimizin tamamlayıcı kimlik sahibi objeleriler. Biz ürünlerimize göre pazarlama stratejilerimizi belirliyoruz. Ne kadar çok kişiye ulaşabilir ve kalitemizi gösterebilirsek bizim için mutluluk. Neredeyse 100 senelik tasarımların hayranı olan o kadar büyük bir kitle var ki aslına bakarsanız. Herkesin tek istediği yüksek kalitede ancak uygun fiyata en azından bir tanesine sahip olabilmek. İşte bizde bu noktada varız.

Gelecek nereye gidiyor, 2020 trendleri sence neler?
Trendler ne kadar değişse de sanırım değişmeyen ve çoğu tasarımcının da ilham aldığı design classic ürünler hep beğeniyle dekorasyonda kullanacağımız parçalar olacaklar.