X


ACRYLIC DESIGN AWARDS 2019 ÖDÜL GECESİ

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret A.Ş., çalışmalarının 26.yılını kutlamak ve Türkiye pazarına olan bağlılıklarını göstermek için, MIMARSIV koordinasyonuyla düzenledikleri Acrylic Design Awards öğrenci yarışması sonuçlandı.

4 Nisan gecesi Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen davete kısa listeye kalan öğrenciler, akademisyenler, jüri üyeleri ve tasarımcıların yanısıra akrilikle çalışan sektörün önde gelen temsilcileri katıldı.

‘Geleceği Şekillendirmek’ teması ile Türkiye’de ilk defa düzenlenen yarışmada amaçlanan tasarım öğrencilerini, inovasyona öncülük etmeye ve akrilik malzemenin potansiyelini keşfetmeye davet etmekti.

İlk yılında yarışmaya Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 105 başvuru oldu. Jüri heyeti Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Arif Özden, İç Mimar Atilla Kuzu,  Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Denkel, Mimar Doç.Dr. Ece Ceylan Baba, Sanatçı Günseli Kato, Mimar Melike Altınışık ve Mimar Şebnem Buhara’nın belirlediği kazananlar şöyle:

1.’lik Ödülü – Ozan Demir, Ege Yıldız, Levent Atak – Yeditepe Üniversitesi / Mimarlık Bölümü

2.’lik Ödülü – İlker Toruk – MSGSÜ / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

3.lük Ödülü – Süeda Sena Tokul, Ece Öner, Zeynep Tuğrul – Yaşar Üniversitesi / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Mansiyon – İlke Cemre Engüdar İTÜ / Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Jüri Özel Ödülü – Levent Atak, Ozan Demir, Ege Yıldız – Yeditepe Üniversitesi / Mimarlık Bölümü

Kazananlara ödüllerini Lucite EMEA Monomers Business Director Mr.Malcom Kidd ve Ak-taş Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Aktaş verirken, Acrylic Design Awards 2020’nin yapılacağını duyurdular. Kazanan projeler ve gelecek yılın yarışma süreciyle ilgili tüm

Bilgiler acrylicdesignawards.com web sitesinden takip edilebilir.