X


MIMARSIV Selection 2019

MIMARSIV Selection 2019 4.kez özgün, keyifli ve benzersiz atmosferi ile mimar, iç mimar, tasarımcı, öğrenci, akademisyen ve yatırımcıları mimari malzeme markaları ile bir araya getirdi. 

Swissotel The Bosphorus'da 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte; 30 konuşmacının içeriğinden başlığına özenle hazırladığı 9 oturum yer aldı.

Açılış ArchIST Özel Oturumu ile oldu. 'Kabuğuna Sığmayanlar' gazeteci ve yazar Özlem Gürses’in moderatörlüğünde  ArchIST 2019 organizasyon komitesinden Atilla Kuzu, Ali Doruk, Hakan Sekmen ve Jale Kulin'in konuşmaları ile gerçekleşti. 
Mimar Görkem Volkan'ın özel sunumlarıyla gerçekleşen oturumların ilkinde;
'Rakı, Balık ve Mimarlık' başlığı ile Cem Sorguç, Enis Öncüoğlu, Kerem Erginoğlu yer aldılar.
'Global, Lokal, Dijital' oturumu komuşmacıları; Brigitte Weber, Gaye Çevikel, Esin Kalender idi.
'Kentsel Akupunktur' için sahnede Ali Osman Öztürk, Dr.Deniz Aslan, Yeşim Hatırlı yer aldı.
'Tasarımda Sanatla Flört - Arayüzler' oturumunda Öznur Turan Eke, Çağla Cabaoğlu, Ozan Ünal vardı.
'Tasarımda Girişimciliğe Girişmeli mi?' sorusuna cevabı, Başak Kocabıyıkoğlu, Derin Sarıyer, Kayhan Çakanel, Yeşim Eröktem ve Serter Karataban aradılar.
Aura oturumu 'Yerden Gökten İstanbul'un konuşmacıları Ali Kabaş, Sinan Logie, Jale Kulin idi.
'Alternatif: Düşle, Kurgula, Yap' başlığı ile sahnede Dr.Ecmel Ayral, Emir Drahşan, Şebnem Yalınay Çinici vardı.
Selection 2019'un son oturumunda '40' başlığı ile  Hakan Demirel, Kerem Piker, Ömer Selçuk Baz yer aldılar.

Enis Öncüoğlu'nun Mimari Portreler sergisi ilk defa MIMARSIV Selection'da yer aldı.

ArchIST 2019 yarışması kısa liste sergisi de 2 gün boyu ziyarete açıktı.

MIMARSIV Selection 2019'da yer alan markalar; 

Addo, Aereco, Alimex, Allegion, Alligator, Astel, Ateco, Barrisol, Belenco, Burotime, Chai Art, Coffee Sapiens, Claro, Cosentino, Çınar Mermer, Dalsan, Dendro, Ersa, Feltouch, Glittex, Hom Design Center, Huni Parke, Kasso, Kleeman, Lot, Mapei, Mudo Concept, Nanomax, Nolte, Novawood, Omar Baban Design, Papatya, Reynaers, Sauna Decor, Seguin, SK Concept, Tarkett, TDA Global, UVA Philips, VitrA, VM Zinc.

Basın destekçileri;

Home Art, XXI, Yapı, Tasarım.

Dernek ve odalar ise;

IDEALIST, IstanbulSMD, TSMD, Baykuşhane, İç Mimarlar Odası.