X

ArchIST 2019 Kazananları Alligator sponsorluğunda Londra’daydı…

image banner


MIMARSIV tarafından 2. kez düzenlenen ArchIST İç Mimarlık Yarışması’nın ödülü Londra Tasarım Haftası gezisi idi. 2019 yılı kazananları Arif Özden Mimarlık, Jeyan Ülkü Mimarlık, I-Am İstanbul, Modern Mimarlar, URAStudio ve So? Mimarlık’ın katılımıyla gezi, 18-21 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

İki senedir Alligator sponsorluğunda düzenlenen seyahatte 3 gün boyunca; St.Pancras, King’s Cross, Coal Drops Yard, RIBA (Royal Institute of British Architects),  Tate Modern, Battersea, Shoreditch ve London Design Fair gezildi. Londra’nın yaratıcılık ve tasarım ile zenginleşen konforlu atmosferinde, Türk iç mimarlığının ödüllü isimleri hem mimarlık ve iç mimarlık, hem de gastronomik lezzet deneyimlerine yenilerini eklediler. 

Coal Drops Yard, Shoreditch ve Battersea gibi kentsel transformasyonun yaşandığı bölgeler gezide özellikle tercih edildi.  İngiliz mimar rehberlerle düzenlenen bu özel bölge turları, uzun zamandır kentsel dönüşüm projeleriyle bitmeyen bir sınav veren İstanbul için ilham niteliğindeydi.

King’s Cross’ta yeni yükselen Heatherwick ve BIG’in tasarladığı Google’ın yeni merkez ofisi, bükülmüş demir kolonları ile görkemli Chipprefield binası,  1965’te yapılan ve şu an restoran olarak hizmet veren German Gymnasium binası... RIBA’nın hazine niteliğindeki kütüphanesi, Tate’deki Olafur Eliasson sergisi, Damien Hirst eseri ile ilgi çeken Tramshed ve benzersiz Gherkin binası manzarası ile Sushisamba... Londra mimari ve tasarım konusunda her daim son derece çekici ve heyecan verici...

ArchIST 2020 süreci için archist.mimarsiv.com u takip edebilirsiniz.