X

BÜROTİME’DAN EĞİTİM HAMLESİ

image banner


Her geçen gün gelişen teknoloji ve değişen pedagojik yaklaşımlar ile eğitim mekânlarının iç mimarisi değişiyor. Yapılan araştırmalara göre, eğitim kurumlarının iç tasarımlarının öğrenmeyi ve kişisel gelişimi yakından etkilediği gözlemleniyor. 21.yüzyılın yeni pedagojik yaklaşımı olan aktif öğrenme metodundan ilham alarak eğitim mobilyaları tasarlayan Bürotime, teknoloji ve inovasyon sunan tasarımlarıyla eğitim mekânlarının sınırlarını kaldırıyor.

Hayatımızın yaklaşık yüzde yirmisini kaplayan profesyonel eğitim süresince içinde bulunduğumuz mekânlar akademik başarılarımızı ve sosyal gelişimimizi çok yakından etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre, eğitim kurumlarının iç mimari kurguları öğrenimin kalitesini de etkiliyor. Ofis mobilyaları sektöründe geliştirdiği tasarımlarıyla doğaya ve insana dost, çalışan motivasyonunu ve aidiyetini güçlendirerek nitelikli iş verimliliğine katkı sağlayan Bürotime; sektörel çözümler odağında geliştirdiği “Eğitim Çözümleri” ürünleriyle 21. yüzyılın yeni pedagojik yaklaşımı olan aktif öğrenme metodunu destekliyor. Tasarımlar; internet ve yeni teknolojilere erişim kolaylığı sunarak mekânların sınırlarını ortadan kaldıran, bireysel ve ekip çalışmalarına uyum sağlayan potansiyel bir öğrenme alanı oluşturulmasına katkı sağlıyor. Bürotime’ın Eğitim Çözümleri’ndeki zengin ürün gamı, ilkokul sıralarından, üniversite amfilerine kadar farklı yaş gruplarında, kafeterya, sosyal alan, ortak kullanım alanları gibi farklı kullanım alanlarında tüm ihtiyaçlara yanıt verebiliyor.

Sınıflarda işlevsel ve dayanıklı tasarımlar; Gama ve Exen

Derslikler için özel olarak tasarlanan Gama ve Exen masa ailelerine geliştirilen 3 ayrı ayak boyutu sayesinde, farklı yaş gruplarındaki kullanıcılara uygun fonksiyonel çözümler sunuyor. Masa tablasının altında bulunan kitap rafı ve ayaklarına monte edilen çanta askılığı (kancası) sayesinde organize bir çalışma ortamı sunarken, tekli ve ikili tabla alternatifleri ile kullanıcı sayısına göre farklı çalışma alanlarına uygun çözümler yaratıyor. Eğitim masalarının tablasında bulunan kalemlik aynı zamanda tablet ölçülerine de uygun olarak tasarlandığı için teknoloji kullanımında kolaylık sağlayarak öğrenime destek oluyor.

Farklı kullanım senaryolarına adapte edilebilir modüler birimler: Handy

Çalışma alanlarına değer katan Handy, zarif tasarım çizgilerini fonksiyonel detaylarla birleştiriyor. Handy’nin tasarımında kurgulanan farklı varyasyonları ile eğitim salonları, ortak çalışma alanları, derslikler, kafe ve bekleme salonları gibi birçok mekânda kullanılmak üzere tercih edilebiliyor. Masaya geliştirilen kare, dikdörtgen, trapez ve altıgen tabla seçenekleri ekip çalışmalarından tekli kullanımlara kadar geniş çaplı bir çözüm ortağı olurken yaratıcı ortamlar üreterek öğrenmeye destek oluyor. Handy masanın tabla ve ayak detayları birbirinden ayrılarak istifleme olanağı vermesi, yer tasarrufuna olanak tanırken, modüler yapısı sayesinde, kullanım amacına göre bir araya geldiğinde kare, daire, U ve V gibi birçok farklı varyasyonuyla yaratıcı çözümler sunuyor. Handy masanın sabit pingolu ayak seçeneğine ek olarak mobil tekerlekli ayak alternatifi ile hareket olanağını kolaylaştırılarak planlanan yerleşimi hızlıca değiştirme, yeni kurgular yarabilmeye izin veriyor.  Handy öğretmen masasındaki özel kilitli çekmecesi gizli dosyaları saklayabilecek güvenli bir alan yaratıyor.

Her ortama uyumlu işlevsel ve canlı sandalyeler; Exen, Quick ve Yoga

Bürotime’ın Eğitim Çözümleri odağında tasarladığı, Exen, Quick ve Yoga sandalye aileleri, güçlü yapısıyla uzun ömürlü kullanıma olanak tanırken, tasarım dilindeki çok fonksiyonluluk sayesinde sınıflar, amfiler, cafe, sosyal alan gibi farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap veriyor. Exen sandalyenin, üst üste istiflenebilme özelliği sayesinde büyük ölçüde yer tasarrufu sağlarken, kolçak hizasında bulunan katlanır yazı tablası, oturma yerinin altındaki sepet seçeneği ise kitap ve çantaların depolanmasına izin vererek pratik bir kullanım olanağı yaratıyor. Dört ayaklı, bistro yüksek ayaklı, tekerlekli yıldız ayak gibi farklı seçenekleri bulunan Quick sandalye özellikle tekerlekli versiyonu sayesinde mekân içinde hareketi kolaylaştırarak hızlı değiştirilebilir alanlar oluşturuyor. Yoga sandalye ailesi ise dört ayak ve kızak ayak tasarım seçenekleri ve farklı yükseklik ölçüleriyle her yaş grubundan kullanıcının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Üniversite amfilerinde düzen ve teknoloji desteği: Edu ve Puzzle

Yalın tasarım diliyle üniversite amfilerine işlevsel çözümler sunan Edu ve Puzzle amfi sıraları, teknolojik çözümleri ile öğrenimi kolaylaştırıyor. Edu’nun özenle kurgulanmış priz detayı ve kitapların koyulabileceği özel rafı ile konforlu bir öğrenim alanı yaratırken katlanabilir sandalyesi sayesinde kullanım dışında düzenli bir ortam yaratarak kalıplaşmış öğrenim alanlarından sıyrılıyor.

Etkileşimi destekleyen sosyal alan tasarımları: Throne, Hexa, Pick, Gilda

Gelişen teknoloji ve pedagojik yaklaşımlarla her mekânın bir öğrenme alanına dönüştürülebileceğine inanan Bürotime, sosyal alanlar için geliştirdiği tasarımlarla öğrenime eğlenceli bir destek sunuyor. Throne’nun tasarım kurgularında özenle düşünülmüş detayları kişisel bir çalışma alanı yatarak öğrencilerin dinlenmesini ve sessiz bir ortamda odaklanarak çalışabilmesini sağlarken, Hexa ve Pick’in modüler yapısı gelişen mekân ihtiyaçlarına göre sonsuz kombinasyonlar yaratarak ekip çalışmalarında verimliliği artırıyor.

https://www.burotime.com/tr